Akademia dynamiczna

O nas

Czym jest akademia dynamiczna?

Czym się zajmujemy?

Zajmujemy się profesjonalnym wychowaniem fizycznym najmłodszych. Jesteśmy jedyną Akademią w Polsce z tak szeroką ofertą sportową dla dzieci w wieku 2 – 11 lat. Prowadzimy zajęcia w myśl zasady MULTI-SPORT. Uczymy aż 11 dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, hokej, koszykówka, piłka  ręczna, rugby, tenis, siatkówka, gimnastyka, lekkoatletyka, szermierka i baseball. Dla zdrowia i pełnej  edukacji, rodzic nie wybiera wiodącej dyscypliny sportowej dla swojego dziecka. Każdy uczestnik  poznaje i uczy się co tydzień innego sportu.

Czym się wyróżniamy?

Uczymy przez zabawę. Wskazujemy odpowiednie wzorce. Uczymy się pracy w grupie, zdrowej  rywalizacji oraz pokonywania swoich słabości. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych  nauczycieli, trenerów oraz instruktorów z odpowiednim podejściem do dzieci. Akademia Dynamiczna  to inicjatywa prozdrowotna (MULTI-SPORT to najlepsza forma zapobiegania wadom postawy).

Grupy wiekowe

Treningi prowadzimy w 4 grupach wiekowych: 

 • 2-4 latki, 
 • 4-6 latki, 
 • 6-8 latki, 
 • 8-11 latki. 

Dzieci z najmłodszej grupy trenują razem z rodzicami, a reszta grup ćwiczy samodzielnie.

Naszą misją jest:

 • Zaszczepienie u dzieci miłości do sportu. 
 • Skojarzenie aktywności ruchowej ze świetną zabawą i zdrowiem.  
 • Podnoszenie świadomości dzieci dotyczącej ilości sportów, które można uprawiać. Nauka podejmowania decyzji w obszarze sportowych zainteresowań.  
 • Ukazywanie mocnych i tych słabszych stron ze względu na motorykę ruchu, sferę emocjonalną oraz komunikacji interpersonalnej.  
 • Nauka odpowiedniego podejścia i nastawienia do pracy nad sobą, podczas rywalizacji oraz po wykonanym zadaniu.  
 • Wdrożenie do postępowania według zasad kultury osobistej i szacunku do innych.
 • Nauka pracy indywidualnej jak i pracy zespołowej w duchu fair play.  
 • Przygotowanie do radzenia sobie z niepowodzeniami, przegraną i presją osiągania tylko najlepszych wyników.

Przepraszamy, ale Państwa dziecko się nie nadaje…

Nie nadaje się do przestarzałego i panującego systemu szkolnictwa. Patrząc na sytuację w Polsce, martwimy się o wszystkich przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Nie wiemy, jak będzie wyglądała edukacja sportowa i zdrowotna w najbliższym czasie. Dużo wskazuję na to, że beznadziejnie… Rezygnacja z gier zespołowych i ograniczenie wychowania fizycznego do nudnych i monotonnych ćwiczeń, to po prostu jedna wielka porażka! MULTI-SPORT to najlepsza forma zapobiegania wadom postawy).

Dziecko, które w szkole wstydzi się braku umiejętności ruchowych, gorzej funkcjonuje w grupie, traci pewność siebie, wymusza zwolnienia z WF-u, a to nie pomaga w ich zdobyciu. Zapewne doświadczyliście w swoim życiu sytuacji, w której ktoś podśmiewa się lub krytykuje umiejętności sportowe innego dziecka. Tak powstaje głęboko zakorzeniony strach przed osądem czy  ośmieszeniem, który to paraliżuje dzieci w podejmowaniu nowych wyzwań i pozostaje z nimi na dłużej… Podejmujemy ten temat pielęgnując szacunek do innych oraz poszerzając świadomość swoich możliwości. Uczymy przez zabawę. Wskazujemy odpowiednie wzorce. Uczymy się pracy w grupie, zdrowej rywalizacji oraz pokonywania swoich słabości. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli, trenerów oraz instruktorów z odpowiednim podejściem do dzieci. 

Brak wygórowanych oczekiwań sprawia, że możemy czuć się szczęśliwsi! Ćwiczymy dla zdrowia, sprawności i samopoczucia… a nie dla wyglądu czy bycia zawsze najlepszym. Mimo tego, takie  podejście sprawia, że ciało się zmienia na lepsze, twarz się częściej uśmiecha, wewnętrzne napięcie jest mniejsze, a większość chorób omija Nas szerokim łukiem. Najzwyczajniej w świecie bawimy się sportem. Nie jednym czy dwoma, lecz jedenastoma! Niczego nie ścigamy – a mimo to – wszystko doganiamy. Czyż nie tego potrzeba naszym dzieciom?

Na naszych zajęciach każde dziecko: potrafi odnaleźć się w grupie rówieśników, czynnie bierze udział w jakichkolwiek  zajęciach sportowych. Potrafi wykonać przewroty, skoki, rzuty, chwyty, odbicia, kopnięcia, ma kontrolę nad piłką, jego umiejętności pozwalają zacząć przygodę z każdym sportem bez obaw i strachu. 

Edukacja

Ważnym elementem naszych zajęć jest rozpowszechnianie idei zdrowego trybu życia oraz zasad fair play.

Różnorodność

W naszej ofercie jest aż 11 dyscyplin sportowych – jest to oferta, której nie oferują żadne inne zajęcia sportowe dla dzieci.

Pasja

Trenerzy w Akademii Dynamicznej to pasjonaci sportu, którzy przykładają uwagę do najmniejszych detali.

Dynamika

W Akademii Dynamicznej nie ma miejsca na stateczność. Dynamiczne zajęcia to gwarancja rozwoju uczestników zajęć.